Żywica epoksydowa EPODEX w metalicznym kolorze FLAME COPPER
Żywica epoksydowa EPODEX jest idealna do powlekania podłóg i innych powierzchni. Od podłóg przemysłowych, garażowych i piwnicznych, po designerskie podłogi. Bez względu na projekt wspieramy Cię. Żywice epoksydowe od Epodex można mieszać ze wszystkimi naszymi kolorami. Przykłady aplikacji można znaleźć w galerii.
Instrukcja
- Zawsze zaczynaj od podkładu na bazie żywicy epoksydowej, aby uniknąć dużych strat materiału i powstawania pęcherzy (grubość warstwy: 0.2-0.5mm). Następnie użyj podkładu zawartego w dostawie. Zmieszaj zawartość żywicy (A) z zawartością utwardzacza (B). Prawidłowe proporcje mieszania można znaleźć w naszej tabeli informacyjnej pod ,,Dowiedz się więcej” na stronie produktu.
- Poprowadź mieszadło przez krawędź i dno pojemnika do mieszania, ponieważ materiał się tam osadzi. Idealnie wlej mieszaninę do czystego pojemnika i ponownie wymieszaj. To gwarantuje, że żywica (A) i utwardzacz (B) zmieszają się całkowicie.
- Natychmiast po zmieszaniu wlej materiał na malowaną powierzchnię, ponieważ produkt może gotować się w pojemniku mieszającym w zależności od systemu i ilości materiału.
- Podkład epoksydowy roprowadź wałkiem lub pędzlem na żądanej powierzchni. Zalecamy malowanie wałkami z poliamidu.
- Pozwól podkładowi stwardnieć. Czas utwardzania zmienia się w zależności od temperatury, grubości warstwy i systemu żywicy epoksydowej. Proszę zwrócić uwagę na naszą tabelę informacyjną pod „Dowiedz się więcej” na stronie produktu.
- Kontynuuj z powłoką główną w ten sam sposób. Aby pokolorować powłokę główną, zmieszaj pigmenty kolorowe zawarte w zakresie dostawy z żywicą (A) lub z mieszaniną żywicy i utwardzacza.Zalecenie dotyczące pełnego pokrycia: 1.5-2% kolorowych pigmentów na całkowitą ilość żywicy + utwardzacz, np. 15-20g pigmentów na 1kg żywicy + utwardzacz. Dostosuj intensywność kolorów indywidualnie, dodając mniej lub więcej pigmentów. Czas przygotowania, wysokość wylewania i czas utwardzania różnią się w zależności od wybranego systemu żywicy epoksydowej i zastosowania. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, zapoznaj się z naszą tabelą informacyjną pod „Dowiedz się więcej” na stronie produktu./li>
- Aby uzyskać pożądany efekt, zalecamy wcześniejsze zmieszanie różnych pigmentów z przezroczystą żywicą (A). Następnie wymieszanie kolorową żywicę z proporcjonalną ilością utwardzacza (B) i nałożenie koloru (x) jako warstwę główną na całą powierzchnię. Teraz wymieszaj inne kolorowe żywice (A) z proporcją utwardzacza (B) i pracuj w kolorze (y) i kolorze (z) jako rozświetlacz mokro na mokro. Czas przygotowania i utwardzania różnią się w zależności od wybranego systemu żywicy epoksydowej. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, zapoznaj się z naszą tabelą informacyjną pod „Dowiedz się więcej” na stronie produktu.
Info: Żywica epoksydowa jest wrażliwa na wszystkie rodzaje wilgoci podczas utwardzania (niebezpieczeństwo: tworzenie karbaminianów, tj. Białe plamy w górnej warstwie). Z tego powodu zalecamy, aby nie dopuszczać do kontaktu żywicy epoksydowej z wodą, dopóki nie stwardnieje (co najmniej 7 dni). Przy cienkich warstwach, niskich temperaturach (temperatura otoczenia, podłoża i żywicy poniżej 20°C) i podwyższonej wilgotności, czas do pełnego utwardzenia żywicy epoksydowej może potrwać dłużej.
Zużycie
Określ wymaganą ilość za pomocą naszego kalkulatora ilości żywicy epoksydowej na stronie produktu.
Zalecana grubość warstwy podczas malowania podłóg i innych powierzchni
- Całkowita powłoka (podkład + powłoka główna): ok. 1.65-2.2kg/m² przy grubości warstwy 1,5-2mm
- Podkład: ok. 0.22-0.55kg/m² przy grubości warstwy 0.2-0.5mm
- Warstwa główna: około 1.1-1.65kg/m² przy grubości warstwy 1.1-1.5mm
Obsługa klienta: Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami telefonicznie, e-mailem lub skorzystaj z naszego wsparcia WhatsApp.
Uwaga: Należy pamiętać, że kolory mogą się nieco różnić z powodu różnych warunków oświetleniowych i monitorów. Wszystkie informacje są rekomendacją opartą na naszym doświadczeniu; bez zobowiązań prawnych.
Składniki:
ECO (Komponent A) Uwaga: 2,2′-[(1-methylethylidene)bis(4,1-phenyleneoxymethylene)]bisoxirane Reaction mass of 2,2’-[methylenebis(4,1-phenyleneoxymethylene)]dioxirane and [2-({ 2-[4-(oxiran-2ylmethoxy)benzyl]phenoxy} methyl)oxirane and [2,2’-[methylenebis(2,1-phenyleneoxymethylene)]dioxirane Oxirane, mono((C12-14-alkyloxy)methyl)derivs.
PRO (Komponent A) Uwaga: Reakcja produktu: bis-[4-(2,3-epoxipropoxi)phenyl]propane Oxiran, Mono[(C12-14-alkyloxy)methyl]derivate.
ECO (Komponent B) Niebezpieczeństwo: Reakcja produktu: 3-aminomethyl-3,5,5-trimethylcyclohexylamine and 4,4’-Isopropylidenediphenol, oligomeric reaction products with 1-chloro-2,3-epoxypropane m-phenylenebis(methylamine) kwas salicylowy.
PRO (Komponent B) Niebezpieczeństwo: Reakcja produktu: 3-aminomethyl-3,5,5-trimethyl-cyclohexylamin.
Niebezpieczeństwo
A-Komponent (ECO, EPO) Niebezpieczeństwo: Działa drażniąco na skórę. Działa drażniąco na oczy. Może powodować reakcję alergiczną skóry. Działa toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki. Unikać wdychania pyłu/dymu/gazu/mgły/par/rozpylonej cieczy. Nie wypuszczać do środowiska. (Unikać uwalniania do środowiska.) Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy. W przypadku dostania się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Kontynuować płukanie. Zawartość/pojemnik usuwać zgodnie z przepisami miejscowymi/regionalnymi.
B-Komponent (ECO, PRO) Niebezpieczeństwo: Działa szkodliwie po połknięciu. Działa szkodliwie w kontakcie ze skórą. Powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu. Może powodować reakcję alergiczną skóry. Działa szkodliwie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki. Nie wypuszczać do środowiska. (Unikać uwalniania do środowiska.) Nie wdychać pyłu/dymu/gazu/mgły/par/rozpylonej cieczy. Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy. W przypadku dostania się na skórę (lub na włosy): Natychmiast zdjąć całą zanieczyszczoną odzież. Skórę przepłukać wodą. W przypadku dostania się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Kontynuować płukanie. W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO DRÓG ODDECHOWYCH: wyprowadzić lub wynieść poszkodowanego na świeże powietrze i zapewnić mu warunki do swobodnego oddychania. Natychmiast skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ/lekarzem. W PRZYPADKU POŁKNIĘCIA: W przypadku złego samopoczucia skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ/lekarzem. Przechowywać pod zamknięciem. Zawartość/pojemnik usuwać zgodnie z przepisami miejscowymi/regionalnymi.